Co wybrać - fotoksiążka czy fotoalbum?

fotoalbumObecnie mamy do czynienia z rozpowszechnioną fotografią cyfrową. Warto jednak utrwalać ją w formie materialnej. I tutaj mamy bardzo wiele ciekawych propozycji. Można zdecydować się na tradycyjne odbitki, które włożymy w album, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będą fotoksiążki bądź fotoalbumy, które zyskują obecnie na popularności. Wybierając jedną z tych dwóch opcji można oczekiwać dużo większej trwałości niż zwykłych odbitek. Poza tym nie trzeba już nic więcej robić, gdyż po zamówieniu otrzymamy gotowy produkt. Te rozwiązania są również dużo bardziej estetyczne niż tradycyjne odbitki i dlatego również chętnie się je wybiera. Zanim jednak zdecydujemy się na jedną z nich warto poznać to co je rozróżnia.

Różnice miedzy fotoksiążką oraz fotoalbumem

Różnice w tych dwóch produktach trzeba przede wszystkim rozważać na gruncie technologii wykonania oraz użytego sposobu do łączenia stron, które będą pojawiać się w ostatecznie wykonanym produkcie. Łączenie stron w tych dwóch produktach W fotoksiążkach stosuje się łączenie stron w taki sam sposób jak łączy się strony w tradycyjnych książkach, dlatego ostatecznie powstaje podobny efekt. Strony są łączone w formie zszywania bądź też klejenia po jednym brzegu. W ten sposób może się pojawić sytuacja, gdy to co blisko łączenia nie będzie dobrze widoczne. Natomiast w fotoalbumie obie strony są drukowane na jednym arkuszu papieru, dlatego w momencie, gdy się je otwiera można rozłożyć je na płasko.

Technologia wykonania fotoksiążki i fotoalbumu

fotoksiążkaJeśli chodzi o to jak wykonane są te produkty trzeba zauważyć, ze w fotoalbumie przygotowywane są grubsze strony i to go wyróżnia. Zdjęcia drukuje się tam na papierze fotograficznym, który następnie jest przełożony specjalnymi kartonowymi elementami i całość tworzy wrażenie sztywniejsze. Natomiast w przypadku fotoksiążek stosuje się działania, w których strony są nadrukowywane tak jak w przypadku książek. Stosuje się przy tym papier, który ma większą gramaturę, który ma często charakter kredowy. Co ostatecznie wybrać? Ostateczna decyzja będzie zależeć od własnych możliwości finansowych oraz upodobań. Osobiście polecamy przygotowanie fotoksiążki w momencie, gdy chcemy wykonać wydruki zdjęć z wakacji czy spotkania ze znajomymi. Natomiast fotoalbum, który ma dużo bardziej ekskluzywny charakter można zastosować w momencie, gdy chce się wykonać zdjęcia z takiego wydarzenia, które w naszym życiu było szczególnie i dlatego również pamiątka powinna być wyjątkowa.