Makijaż z kosmetykami mineralnymi krok po kroku

makijaż z kosmetykami mineralnymi

Cera wrażliwa i skłonna do alergii wymaga szczególnie starannej pielęgnacji. Nie powinno być zatem dla nas zaskoczeniem to, że kobiety często sięgają po kosmetyki mineralne, aby ją sobie zapewnić. Te nie tylko są naturalne i delikatne, ale również nie wywołują uczuleń, jeśli więc mielibyśmy mówić o jakichkolwiek ograniczeniach związanych z nimi, musielibyśmy wspomnieć jedynie o trudnościach, na jakie można napotkać nakładając je. Nie brakuje kobiet, które do dziś unikają kosmetyków mineralnych obawiając się tego, że mogą nie poradzić sobie z wykonaniem makijażu. Prawdą jest to, że jego przygotowanie wymaga wprawy, nie da się jednak ukryć, że już zapoznanie się z kilkoma radami i wyrobienie sobie paru nawyków może sprawić, że zadanie to okaże się znacznie łatwiejsze niż początkowo mogłoby się to nam wydawać.

Kosmetyki mineralne i ich specyfika

Jednym ze znaków rozpoznawczych kosmetyków mineralnych jest ich sypka konsystencja. Nietrudno się domyślić, że pociąga ona za sobą określone ograniczenia, a jedno z nich wiąże się z osypywaniem się kosmetyków, co sprawia, że ich aplikacja zaczyna stanowić wyzwanie. Oczywiście, już zastosowanie kilku prostych zasad zmienia taką postać rzeczy, jedna z najważniejszych mówi zaś o tym, że pędzelek nie powinien być wkładany bezpośrednio do słoiczka. Najlepiej skorzystać ze szklanej lub wykonanej z plastiku miseczki, a następnie umieścić w niej odrobinę kosmetyku i wybierać go pędzlem. Jeśli po wykonaniu makijażu spostrzeżemy, że nie wykorzystaliśmy jeszcze wszystkiego, możemy wsypać zawartość miseczki do słoiczka. Starczy nam na dłużej, a my nie będziemy miały wrażenia, że wykonanie makijażu to prawdziwe marnotrawstwo. Kosmetyki mineralne należy nakładać stopniowo nawet, jeśli początkowo wiąże się to z koniecznością przeznaczenia na wykonanie makijażu nieco dłuższego czasu. Nadmiar proszku przyczynia się do efektu maski, a choć taki makijaż zapewnia znakomite krycie, nie można utrzymywać, że wygląda naturalnie.

Puder mineralny i jego nakładanie

Choć w sprzedaży dostępna jest dziś imponująca kolekcja kosmetyków mineralnych, kupujące najczęściej sięgają po puder. Jego ogromnym atutem wydaje się zwłaszcza lekka konsystencja sprawiająca, że kobiety korzystające z tego rozwiązania nie muszą obawiać się zatkanych porów. Nietrudno się jednak domyślić, że ma ona nie tylko zalety, ale również wady, a jedna z największych wiąże się z tym, że kosmetyk taki może stwarzać pewne trudności, jeśli nie wiemy, jak powinien być nakładany. Problem staje się mniejszy, jeśli wybierzemy odpowiedni pędzel, a producenci rozwiązań tego typu troszczą się o to, abyśmy miały możliwość dokonania rzeczywistego wyboru. Najpopularniejsze są pędzle typu flat top oraz pędzle kabuki, choć każdy z nich pozwala na osiągnięcie innego efektu, co sprawia, że trudno porównywać je ze sobą. Flat top to pędzel ze zbitym i gęstym włosiem, który pozwala na mocne krycie. Z kolei kabuki ma włosie nie tylko mniej zwarte, ale i bardziej puszyste, dzięki czemu jest przydatny paniom ze skłonnością do alergii i nie ma tu znaczenia to, jaki jest charakterystyczny dla nich typ cery. Oczywiście, nawet najlepszy pędzel nie pomoże, jeśli nie będziemy przestrzegać innych zasad odnoszących się do nakładania pudru mineralnego. Jedna z najważniejszych przewiduje, że powinnyśmy skoncentrować się przede wszystkim na nałożeniu kremu nawilżającego. Nie należy też podejmować kolejnych działań tak długo, jak długo nie dojdzie do jego wchłonięcia. Czasem pomocna okazuje się też niezbyt gruba warstwa pudru transparentnego przydająca się zwłaszcza, jeśli nasza skóra szybko się przetłuszcza.

Po więcej informacji zapraszamy na: deinelakaien.pl