Aplikacja kwasu hialuronowego

Zalety kwasu hialuronowego 

Zabiegi z zakresu medycyny plastycznej dotychczas uchodziły za ekskluzywne. Czasy się zmieniły - coraz więcej kobiet, ale i mężczyzn korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Do najbardziej popularnych zabiegów należy powiększanie ust kwasem hialuronowym. To wszystko za sprawą tego, iż jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny, trwa niecałą godzinę, a efekt widoczny jest natychmiast. Skuteczność tego zabiegu zawdzięcza się wykorzystaniu kwasu hialuronowego, znanego z ujędrniających właściwości. Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Odpowiedź jest prosta. Usta to zaraz po oczach, najbardziej zmysłowy element kobiecej urody. Niestety, nie każda pani może poszczycić się jędrnymi oraz kształtnymi wargami. Wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oraz kwas hialuronowy.

Czym jest ta substancja? Kwas hialuronowy pełni wiele dobroczynnych funkcji dla organizmu, między innymi korzystnie wpływa na kondycję stawów. Ten związek chemiczny przede wszystkim w ogromnym stopniu oddziałuje  na skórę, będąc dla niej źródłem niemalże wiecznej młodości. Stąd tak ogromna popularność kosmetyków z kwasem hialuronowym, które sprawiają, że skóra wygląda na młodszą i zdrowszą, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Kwas hialuronowy ma wpływ na budowę włókien kolagenu i elastyny.

Nie tylko zmarszczki są wyznacznikiem upływającego czasu. Wygląd ust również jest bardzo ważnym elementem kobiecej twarzy, niestety i on podlega procesom starzenia. Wraz z wiekiem, usta  tracą  jędrność, objętość, kąciki  zaczynają opadać, a ich brzegi ulegają zwiotczeniu.

To wszystko składa się na mało estetyczny efekt.  Na szczęście, rozwój medycyny estetycznej przyczynił się do odnalezienia leku na to całe zło. Obecnie procesy starzenia ust, zatrzymuje się przez wypełnienie warg właśnie kwasem  hialuronowym, w efekcie czego wargi stają się odpowiednio nawilżone, jędrne oraz kształtne.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest też idealną alternatywą dla tych kobiet, które posiadają wąskie, niewyraźne oraz pozbawione kształtu usta. Po takiej czynności usta będą miały wyraźny kontur, co doda całej twarzy zmysłowego look'u.

Pomimo, iż zabieg wypełnienia ust nie jest inwazyjny, a jedynie posiada charakter miejscowy, to uprzednio przed zabiegiem należy podjąć pewne czynności przygotowawcze. Już na tym etapie niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, zazwyczaj na tydzień przed zabiegiem powiększania lub modelowania ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego trzeba zrezygnować z farmaceutyków o właściwościach hamujących agregację płytek krwi oraz  leków o charakterze przeciwzapalnym. Przed zabiegiem, nie jest również zalecane zażywanie preparatów roślinnych Gingko Biloba. Przed aplikacją kwasu hialuronowego należy unikać wahań temperatur, a więc należy zrezygnować z solarium, sauny itp. Nie jest także zalecany wysiłek fizyczny.

www.klinikamurano.com

W dniu zabiegu powiększania lub modelowania ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego również trzeba zachować pewne środki ostrożności. Do aplikacji podchodzi się bez makijażu, ponieważ zwiększa on ryzyko wystąpienia komplikacji po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Jeśli zabieg wykonywany jest w renomowanej placówce, to sam w sobie nie niesie z sobą ryzyka infekcji oraz komplikacji. Schody zaczynają się po aplikacji substancji, w tym czasie należy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim unikać kontaktu ust z brudnymi rękami.  Zaraz po wstrzyknięciu kwasu, może pojawić się lekkie uczucie dyskomfortu, dlatego kilkadziesiąt  godzin po zabiegu trzeba unikać nadmiernej mimiki.

Terapia kwasem hialuronowym By efekt utrzymywał się jak najdłużej należy podobnie jak przed, tak jak i po unikać miejsc w których panuje wysoka temperatura. W tym czasie trzeba zrezygnować z picia gorących napojów. Jest to bardzo ważne, gdyż  właśnie wysoka temperatura wpływa na rozbijanie się cząsteczek kwasu, wtedy traci on swoje właściwości w szybszym tempie.

O skuteczności zabiegu powiększania lub modelowania ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego można powiedzieć wiele dobrego. Niestety, nie jest on polecany dla każdej kobiety, ponieważ lista przeciwwskazań do zabiegu powiększania lub modelowania ust jest bardzo długa.

Z aplikacji kwasu powinny zrezygnować Panie u których została stwierdzona nadwrażliwość na środki miejscowo znieczulające oraz na sam kwas. Zabieg powiększania, poprawy konturu ust nie jest również zalecany kobietom, które borykają się z problemami skóry w tym również łuszczycą, bielactwem oraz posiadają skłonność do podrażnień, infekcji, blizn hipertroficznych. Choroby o podłożu autoimmunologicznym, cukrzyca, nowotwory także uniemożliwiają zabieg. Trzeba zaznaczyć, że zabiegowi mogą poddać się tylko i wyłącznie kobiety pełnoletnie. Nie można aplikować kwasu hialuronowego podczas ciąży oraz karmienia piersią.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego uchodzi za bardzo bezpieczny zabieg. Niemniej przed podjęciem decyzji niezbędna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który podczas tego krótkiego wywiadu nie stwierdzi przeciwwskazań.